–Forholdene her i dalen ligger godt til rette for å produsere jordbær. Vi har godt klima, og lange, lyse dager gir god og lang modning og mye smak. Vi har jo også et godt, aktivt miljø av dyrkere. Dét er viktig.
Det sier gårdbruker og jordbærdyrker Jan Ole Fuglem, og viser oss rundt i én av jordbæråkrene. Det bugner. Nitti prosent er sorten "polka". (Her kan du se hvilke andre ordbærsorter som dyrkes i Norge!)
Ennå er det tidlig i sesongen, men Jan Ole har trua. En lang kjølig vår og forsommer vil gi ekstra mye og god smak, sier han.
–Når modninga først tar av etter litt sol nå, så kommer det til å eksplodere.
Ikke at naturen alltid spiller på lag.
Jordbærdyrking kalles ofte ekstremsport innen norsk landbruk. Sårbarheten er høy. Dårlig vær kan fort skade avlingene. Modningen er uforutsigbar. Det er vanskelig å planlegge innleie av arbeidskraft når plukkesart varierer stort fra år til år.
Mange prøver seg fram med duker over jorda, noen har også begynt med tunnel. Like fullt: Norge tappes sakte for både jordbærbønder og bær. På ti år har antallet jordbærdyrkere falt fra 1.500 til 350. Arealet fra 20.000 til 15.000 dekar.
–Dere ligger sikkert mye våkne og bekymrer dere for været?